Najnowsze informacje

Pensja burmistrza w dół

Na przedświątecznej sesji radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia burmistrza. Zdecydowali, że w nowej kadencji jego wynagrodzenie miesięczne będzie niższe o 3 tysiące zł brutto od pensji poprzednika.
Jak mówi obecny burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, decyzja radnych nie jest zaskoczeniem. – O tej kwestii mówiłem podczas ostatniej z debat przedwyborczych. Wówczas moi kontrkandydaci do stanowiska burmistrza mówili, że jest to demagogia. A ja słowa dotrzymuję. Moim zdaniem, szczególnie w pierwszych latach pracy, jest to zasadne. Wskazywałem, że obniżka powinna oscylować w granicach 10–20 % od wypłacanego dotychczas wynagrodzenia – komentował Jarosław Perzyński.
Przypomnijmy, że wynagrodzenie wypłacane przed obniżką, dla poprzedniego burmistrza wynosiło 12 540 zł brutto (pensja zasadnicza 6000 zł, dodatek funkcyjny 2100, dodatek specjalny 3240 zł). Obecny włodarz miasta będzie zarabiał 9450 zł brutto. W tej kwocie wynagrodzenie zasadnicze stanowi 5000 zł, dodatek funkcyjny – 2000, a dodatek specjalny 35%. rad

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści

Ponad 40 uczestników z 11 szkół zaprezentowało się w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego „W poezji …