Mistrzowie kompetencji

Od września 2017 roku kontynuujemy w Naszej Szkole zajęcia w Projekcie Unijnym realizowanym w ramach umowy z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych o numerze RPMA.10.01.01-14-3878 /15-00 przez Powiat Sierpecki. Podobnie jak w zeszłym roku 150 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum mają możliwość pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności w zakresie matematyki, geografii i języka angielskiego.
Język angielski realizowany jest w formie zajęć wyrównawczych, zaś z matematyki i geografii odbywają się zajęcia: wyrównawcze oraz metodą eksperymentu. Metoda eksperymentu wymusza poszukiwania rozwiązań doświadczalnych.
W klasach pierwszych na zajęciach metodą eksperymentu wykorzystujemy internetową platformę e-learningową, która jest głównym produktem projektu EDUSCIENCE. Przeznaczona jest ona przede wszystkim do zgłębiania treści przedmiotów matematyczno-przyrodniczych na wszystkich etapach edukacyjnych. Daje możliwość zarówno korzystania z gotowych zasobów, przygotowanych przez naukowców Polskiej Akademii Nauk, jak również tworzenia i publikacji własnych materiałów.
W klasach drugich i trzecich zajęcia z matematyki i geografii realizowane metodą eksperymentu oparte są na już istniejących materiałach edukacyjnych, w tym zasobach dostępnych swobodnie, na wolnych licencjach takich jak: Wolne Podręczniki, Baza narzędzi dydaktycznych IBE czy Curriki.
Na zajęciach projektowych uczniowie wraz z nauczycielami mogą korzystać z bogatej bazy materiałów dydaktycznych i sprzętu TIK zakupionych w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Cieszymy się, że uczniowie „Ekonomika” staną się już wkrótce MISTRZAMI KOMPETENCJI.

Zobacz kolejny artykuł

Pierwsze lodowisko już otwarte

Do listy sportowych atrakcji zimowych sierpczanie już dopisali kolejną – jazdę na łyżwach. Pierwsze w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.