Najnowsze informacje

Mieszkańcy czują się bezpiecznie

W Zawidzu odbyła się debata gminna z udziałem przedstawicieli policji, samorządu oraz mieszkańców. Jej tematem było wypracowanie wspólnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy.
W debacie udział wzięli wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak, I zastępca komendanta powiatowego policji w Sierpcu mł. insp. Krzysztof Witkowski, kierownik posterunku w Zawidzu mł. asp. Krzysztof Meler, sierż. szt. Paweł Kobuszewski – pełniący obowiązki dzielnicowego na terenie gminy Zawidz oraz asp. Krzysztof Kosiorek – oficer prasowy KPP Sierpc.
Krzysztof Witkowski nakreślił cel spotkania oraz główne kierunki działania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w celu zapewnienia i poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. – Uczestnicy debaty w sposób praktyczny zapoznali się z aplikacjami służącymi poprawie bezpieczeństwa, w tym z aplikacją „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Brak wniosków ze strony mieszkańców gminy Zawidz potwierdził, że realizowane przez policję zadania są na wysokim poziomie, a mieszkańcy czują się bezpiecznie. Uczestnikom spotkania przekazano materiały profilaktyczne zawierające dane dzielnicowego z terenu gminy Zawidz oraz z radami dotyczącymi szeroko rozumianego bezpieczeństwa – relacjonuje asp. Krzysztof Kosiorek.
Uczestnicy spotkania spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy mogli wyrazić także poprzez  anonimowe ankiety.

 (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Uczniowie z Ekonomika na zagranicznym stażu

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu wyjechała na staże do zagranicznych …