Najnowsze informacje

Konkurs w ogólniaku

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie III Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego „Człowiek – budowa, funkcje życiowe i zdrowie”.
Przybyłych uczniów i ich opiekunów witała dyrektor Ewa Jancewicz. W finale wzięło udział 37 uczniów reprezentujących gimnazja w Gójsku, Gozdowie, Szczutowie, Mochowie, Rościszewie, oraz sierpeckie Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego i I Niepubliczne Gimnazjum.
Finaliści otrzymali arkusz zawierający 30 zadań, wśród których znalazły się pytania otwarte i zamknięte. Na rozwiązanie testu mieli 90 minut, można było zdobyć 60 punktów. Najlepszy uzyskany wynik to 55 punktów. Średnia z testu wyniosła 35,8 punktów, czyli ok. 60 proc.
Zdobywcą pierwszego miejsca został Jakub Piątkowski, uczeń Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu. Drugie lokaty wywalczyły Olga Domin z gimnazjum w Gójsku oraz Marcelina Stelmańska z gimnazjum w Mochowie. Natomiast na trzecich miejscach znalazły się Klaudia Listkowska z gimnazjum w Mochowie i Marta Zielińska z gimnazjum w Szczutowie.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a ich nauczyciele podziękowania za zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Konkurs zorganizowała nauczycielka biologii w sierpeckim ogólniaku Marzanna Urbańska.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści

Ponad 40 uczestników z 11 szkół zaprezentowało się w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego „W poezji …