Najnowsze informacje

Ikier z kolejnym indeksem

Bartosz Ikier, trzecioklasista z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, po zdaniu matury nie będzie musiał martwić się o wyższe studia. Właśnie zdobył indeks kolejnej uczelni.
Wszystko za sprawą świetnych rezultatów osiągniętych w konkursach. Wcześniej Bartosz zdobył indeks Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. A to dlatego, że został laureatem konkursu „Wygraj indeks”, organizowanego przez uczelnię.
Teraz równie dobrze spisał się w XXIV edycji konkursu chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza, zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Uczeń sierpeckiego ogólniaka w pierwszym etapie konkursu musiał zmierzyć się z setką zadań zamkniętych. W drugim etapie, w części pisemnej trzeba było rozwiązać trzy zadania otwarte stosując zasady matematyki i właściwe prawa chemiczne oraz w części laboratoryjnej wykazać się umiejętnościami zastosowania analizy jakościowej.
Bartosz Ikier w obu etapach wypadł bardzo dobrze i został finalistą konkursu, tym samym zdobywając indeks Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku na kierunek technologia chemiczna. Do konkursów Bartosz przygotowywał się pod kierunkiem Magdaleny Krasińskiej.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Uczniowie z Ekonomika na zagranicznym stażu

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu wyjechała na staże do zagranicznych …