Najnowsze informacje

Gmina Zawidz ma gminę partnerską

Gmina Zawidz nawiązała partnerską współpracę w dziedzinie kultury z mazurską gminą Łukta. Porozumienie uroczyście podpisali włodarze gmin – wójt Zawidza, Dariusz Franczak i Łukty, Robert Malinowski.
Forpocztą przed uroczystością podpisania porozumienia była młodzież ze szkoły w Zawidzu, która pojechała do Łukty. Uczestniczyła tam w warsztatach muzycznych i tanecznych, w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie obejrzała film i wzięła udział w wycieczce do miejscowego rezerwatu przyrody, połączonej z ogniskiem. W ramach rewanżu, młodzież z Zawidza jako Zespół Tańca Ludowego „Zawidzanie” oraz orkiestra dęta OSP, wystąpiła w Zespole Szkół w Łukcie.
Pierwsze oficjalne spotkanie przedstawicieli obu samorządów odbyło się w GOK-u, a później goście zaprosili zawidzan na spacer po Łukcie. Kolejnym punktem spotkania była uroczysta gala, podczas której podpisano porozumienie. To na niej włodarze gmin wręczyli sobie prezenty, a orkiestra dęta OSP w Zawidzu po raz pierwszy odegrała hejnał Zawidza, skomponowany przez kapelmistrza Jarosława Gizińskiego.
Orkiestra zagrała także podczas artystycznej części imprezy. Oprócz niej wystąpił zespół „Zawidzanie” i chór kameralny z Łukty. W podpisanym porozumieniu znalazła się m.in. deklaracja uczestnictwa we wspólnych imprezach kulturalnych.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści

Ponad 40 uczestników z 11 szkół zaprezentowało się w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego „W poezji …