Najnowsze informacje

41 wyższych uczelni

Targi edukacyjne

W sierpeckim ogólniaku odbyły się XIII Targi Edukacyjne. Młodzież z powiatu sierpeckiego miała okazję poznać ofertę 41 wystawców.
Po raz kolejny w Sierpcu pojawili się przedstawiciele wyższych uczelni i szkół policealnych z Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Płocka, Ciechanowa, Włocławka. Ofertę dla młodzieży przedstawili również Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu, Wojewódzki Urząd Pracy w Płocku, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sierpcu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Sierpcu.
Wystawców, zaproszonych gości oraz liczne grono uczniów przywitała dyrektor szkoły Ewa Jancewicz. A uroczystego otwarcia targów dokonał patron honorowy przedsięwzięcia, starosta sierpecki Jan Laskowski.
Podczas targów młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i pomaturalnych, warunkami rekrutacji, kierunkami kształcenia, bazą lokalową itp. Ale to nie wszystko. Wystawcy przygotowali dla odwiedzających targi sporo atrakcji.
Przy stoiskach Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Ciechanowie i w Płocku można było np. zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Słuchacze Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku wykonywali masaże, m.in. karku, twarzy, sportowy, rozluźniający czy relaksujący. Natomiast grupa z Centrum Szkoleniowego Służb Ochrony „Delta” we Włocławku zaprezentowała pokaz samoobrony i technik interwencyjnych.
Przedstawiciele firmy Avon wprowadzali dziewczęta w tajniki makijażu. W ofercie dwóch stoisk był bezpłatny makijaż trendy wiosna – lato 2017 i relaksująca parafina na dłonie. Ponadto uczennice mogły testować produkty firmy, uzyskać poradę kosmetyczną oraz informację na temat pracy w Avon. Przy stoisku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej młodzież mogła wykonać m.in. testy komputerowe: „Preferencje zawodowe” i „Moje umiejętności”.
Tegoroczne targi odwiedziło ponad 650 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu sierpeckiego. Obsługą organizacyjną imprezy zajęła się klasa IIb wraz z wychowawczynią Małgorzatą Chalicką, a koordynatorem przedsięwzięcia była Beata Karpińska, doradca zawodowy.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Uczniowie z Ekonomika na zagranicznym stażu

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu wyjechała na staże do zagranicznych …