Wybory uzupełniające w Słupnie

Trzy osoby powalczą o mandat radnego gminy Słupno w wyborach uzupełniających, które zaplanowano na 23 kwietnia.
Wybory uzupełniające w Słupnie odbędą się w okręgu nr 13, dlatego że z mandatu zrezygnował były wiceprzewodniczący Rady Gminy, Marcin Petera. Do Gminnej Komisji Wyborczej zgłosiła się trójka kandydatów, którzy chcą objąć mandat. To dwie panie – 40-letnia Małgorzata Sawicka ze Słupna (KWW Małgorzata Sawicka Wspólne Dobro) i 37-letnia Anna Zalewska z Nowego Gulczewa (KWW Anny Zalewskiej) oraz 61-letni Andrzej Ścibło (KWW dla mieszkańców Słupna).
Z tej trójki Małgorzata Sawicka startowała w tym samym okręgu w wyborach w 2014 r. Wtedy przegrała z Marcinem Peterą o pięć głosów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest ona związana z frakcją popierającą wójta Słupna, Marcina Zawadkę. Natomiast nieoficjalnie Andrzej Ścibło kojarzony jest z grupą przeciwników wójta.
Do elekcji dojdzie 23 kwietnia w okręgu nr 13 w Słupnie, który obejmuje ulice Bajkową, Baśniową, Bocianią, Calineczki, Drozdową, Gołębią, Gryczaną, Jaglaną, Jaśminową, Jesionową, Korsarską, Kruczą, Krzelewo, Łączną, Młynarską, Modrą, Nad Słupianką, Orlą, Pocztową, Sezamową, Smoczą, Sokolą, Sowią, Topolową, Wierzbową, Wronią, Zarzeczną, Zieloną, Żeglarską, Żurawią.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Oczyszczalnia za 5 mln zł

Oczyszczalnia ścieków w Słupnie zostanie zmodernizowana. Inwestycja będzie kosztować ponad 4,8 mln zł. Wójt gminy …

Jeden komentarz

  1. ciekawe czy tym razem znowu będzie zadyma o fałszowaniu wyborów?