Najnowsze informacje

Warsztaty w szkole muzycznej w Gąbinie

W Szkole Muzycznej I stopnia w Gąbinie odbyły się warsztaty fortepianowe pod kierunkiem prof. Andrzeja Tatarskiego, który prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Prof. Andrzej Tatarski jest znanym pianistą, bierze udział w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz muzyki kameralnej, a także wykłada na kursach mistrzowskich w kraju i za granicą.
Prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. Uczestniczył w festiwalach muzycznych, takich jak Poznańska Wiosna Muzyczna, Warszawska Jesień, Dni Kompozytorów Krakowskich, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach. Jest zapraszany na recitale chopinowskie do Żelazowej Woli i Łazienek Królewskich w Warszawie.
W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne nagrania radiowe polskie i zagraniczne, nagrania telewizyjne i filmowe oraz płytowe. Jako kameralista współpracował z najwybitniejszymi polskimi artystami, m. in.: Konstantym Andrzejem Kulką, Bernardem Ładyszem, Stefanią Toczyską, Andrzejem Hiolskim. Przez wiele lat współpracował z prof. Stefanem Stuligroszem, jako akompaniator słynnego chóru Poznańskie Słowiki
W warsztatach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele klasy fortepianu szkoły muzycznej w Gąbinie. Pracowano nad wydobyciem pełnego i czystego dźwięku w interpretacji utworów. Zwracano również uwagę na umiejętność dostrzegania i eliminowania błędów i wykonywania ćwiczeń pomagających w rozwiązywaniu problemów związanych z grą na instrumencie.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Letnia Olimpiada Sportowa w Nowym Miszewie

Już po raz 26. w Nowym Miszewie odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy, …