Najnowsze informacje
fot. Ze zbiorów UG Słubice

Spotkanie pokoleń

Już po raz 18. w Słubicach odbyło się spotkanie pokoleń „Przekażmy sobie znak pokoju”. Było uroczyście, ale nie zabrakło też dobrej zabawy.
Wszystko rozpoczęło się od mszy świętej w słubickim kościele. Później uroczystość przeniosła się do sali bankietowej w Bończy. Wśród gości spotkania pokoleń byli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, powiatowy radny Józef Walewski, prezes płockiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jadwiga Korneszczuk oraz przedstawiciele gminnego samorządu.
O artystyczne doznania zadbali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świniarach. Wykonane przez nich kolędy na flecie i akordeonie ponownie wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. – Tworzycie cząstkę tej gminy, tej naszej małej Ojczyzny. Dzięki państwa dokonaniom spoglądamy z optymizmem w przyszłość gminy, wpisujemy do niej nowe cele z nadzieją, że kolejny rok będzie dla wszystkich lepszy. Nawiązując do klimatu minionych świąt Bożego Narodzenia, życzę, aby pokój płynący z głębi serca pozwolił budować nowe płaszczyzny porozumienia i współpracy, a także znaleźć wspólny mianownik do dzielenia się swoimi sukcesami z młodym pokoleniem – mówił witając gości wójt Słubic, Krzysztof Dylicki.
Życzenia uczestnikom spotkania złożyli także Lech Dąbrowski, Jadwiga Korneszczuk i proboszcz parafii Zyck, ks. Stanisław Pakieła. Podczas uroczystości nie zabrakło noworocznego toastu, a po części oficjalnej był czas na uroczysty obiad i wspólne tańce.
Organizatorem spotkania był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Szkoła Podstawowa w Świniarach. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …