Najnowsze informacje

Po przedterminowych wyborach w Słupnie

Przedterminowe wybory w Słupnie przewróciły do góry nogami układ sił w Radzie Gminy. Zdecydowanym zwycięzcą zostało ugrupowanie związane z wójtem Marcinem Zawadką – komitet Stowarzyszenia „Nasza gmina Słupno”. Zdobyło 11 mandatów w 15-osobowej Radzie Gminy. Z radnych, którzy byli w poprzedniej radzie i zdecydowali się kandydować, tylko cztery osoby uzyskały ponownie mandat.
Przedterminowe wybory w Słupnie były efektem referendum z maja tego roku. Wtedy mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu ówczesnej Rady Gminy. Dlaczego Rada Gminy została odwołana? Inicjatorzy referendum tłumaczyli, że to ostateczne wyjście, aby wygasić konflikt między wójtem a większością radnych. Ich zdaniem negatywnie wpływał on na działania gminy.
Ostatecznie w przedterminowych wyborach wystartowało 44 kandydatów, którzy walczyli o zwycięstwo w 15 jednomandatowych okręgach wyborczych. Wśród kandydatów była ósemka radnych z odwołanej w referendum Rady Gminy. Ponownie o mandaty ubiegali się Krzysztof Łączyński, Konrad Dobrosielski, Janusz Szenk, Piotr Zalewski, Dariusz Kępczyński, Michał Drajkowski, Tomasz Piórkowski, Małgorzata Barbara Sawicka. Tylko czwórka z nich znalazła się ponownie w radzie. To Małgorzata Barbara Sawicka, Tomasz Piórkowski, Dariusz Kępczyński i Janusz Szenk. Startowali z komitetu Stowarzyszenia „Nasza gmina Słupno”.
Ten komitet jest absolutnym zwycięzcą wyborów.

Zobacz kolejny artykuł

Motograwitacja w Staszicu

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyła się pierwsza edycja imprezy „Motograwitacja – …