Najnowsze informacje
anal pump

Po przedterminowych wyborach w Słupnie

Przedterminowe wybory w Słupnie przewróciły do góry nogami układ sił w Radzie Gminy. Zdecydowanym zwycięzcą zostało ugrupowanie związane z wójtem Marcinem Zawadką – komitet Stowarzyszenia „Nasza gmina Słupno”. Zdobyło 11 mandatów w 15-osobowej Radzie Gminy. Z radnych, którzy byli w poprzedniej radzie i zdecydowali się kandydować, tylko cztery osoby uzyskały ponownie mandat.
Przedterminowe wybory w Słupnie były efektem referendum z maja tego roku. Wtedy mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu ówczesnej Rady Gminy. Dlaczego Rada Gminy została odwołana? Inicjatorzy referendum tłumaczyli, że to ostateczne wyjście, aby wygasić konflikt między wójtem a większością radnych. Ich zdaniem negatywnie wpływał on na działania gminy.
Ostatecznie w przedterminowych wyborach wystartowało 44 kandydatów, którzy walczyli o zwycięstwo w 15 jednomandatowych okręgach wyborczych. Wśród kandydatów była ósemka radnych z odwołanej w referendum Rady Gminy. Ponownie o mandaty ubiegali się Krzysztof Łączyński, Konrad Dobrosielski, Janusz Szenk, Piotr Zalewski, Dariusz Kępczyński, Michał Drajkowski, Tomasz Piórkowski, Małgorzata Barbara Sawicka. Tylko czwórka z nich znalazła się ponownie w radzie. To Małgorzata Barbara Sawicka, Tomasz Piórkowski, Dariusz Kępczyński i Janusz Szenk. Startowali z komitetu Stowarzyszenia „Nasza gmina Słupno”.
Ten komitet jest absolutnym zwycięzcą wyborów.

Zobacz kolejny artykuł

Pieniądze na drogi

Jeszcze do piątku, 15 września Mazowiecki Urząd Wojewódzki czeka na wnioski od samorządów na dofinansowanie …