Najnowsze informacje

Projekt uczniów gąbińskiego „Staszica”

Uczennice pierwszej klasy ogólniaka z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odwiedziły uczniów podstawówki w Dobrzykowie i zachęcały do nauki języka niemieckiego.
Wszystko w ramach projektu „Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren)”, który uczniowie „Staszica” realizują już od trzech lat. Jego założenie to przybliżenie poprzez zabawę języka niemieckiego.
Podobnie było w Dobrzykowie. Licealistki, którym towarzyszyła maskotka Hansa Hase, poprzez zabawę, gry i różne konkursy sprawiły, że uczniowie z młodszych klas szybko zapamiętali kilka liczebników i nazw kolorów. Natomiast dzięki animacjom językowym uczniowie kl. IV–VI poznali różne słówka, np. nazwy przyborów szkolnych i ubrań.
W realizacji projektu pomaga Instytut Goethego w Warszawie, który wsparł działania uczniów „Staszica”, wypożyczając pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazując drobne nagrody i gadżety.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na pięć nowych wozów

Wkrótce pięć nowych specjalistycznych samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi do strażaków-ochotników z subregionu płockiego. Umowy w tej …