Najnowsze informacje

Połączył ich Chopin

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach wzięła udział w ósmym ogólnopolskim Zjeździe Stowarzyszenia Rodziny Szkół Chopinowskich. Gospodarzem spotkania w tym roku był Zespół Szkół w Sochaczewie.
Goście spotkali się w dworku w Żelazowej Woli, gdzie prezentowane były prace nadesłane na konkursy towarzyszące zjazdowi. Można było posłuchać wierszy i listów inspirowanych Chopinem, zobaczyć nagrodzone impresje taneczne, prezentacje grafik i animacji komputerowych oraz fotografii. Prócz tego uczniowie nagradzani byli za scenariusze lekcji o Chopinie, znajomość utworów kompozytora, czy też za wiedzę o młodości Frycka.
Gospodarze przygotowali również program artystyczny. Nie zabrakło gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, a także śpiewu. Całość przeplatała się z ciekawostkami związanymi z osobą Fryderyka Chopina.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach odebrali tu sporo nagród za udział w konkursach. Antoni Smułka zajął I miejsce w Konkursie Grafiki i Animacji Komputerowej Chopin 2017 „Selfie z Chopinem”, a Konrad Skrzyński, Justyna Majerkiewicz oraz Dawid Opała – II miejsce w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina „Frycek, Francuzik, Szopenek – dzieciństwo i młodość Fryderyka Chopina”. Nagrody odebrali również Julia Sobocińska i Natalia Kamińska za II miejsce w konkursie tanecznym do muzyki Fryderyka Chopina „Impresja taneczna”. Dalej Sebastian Rososiński i Gabriela Dziewulska zajęli I miejsce w konkursie plastycznym „Fryderyk Chopin w oczach dzieci”.
W sumie ogłoszono 11 konkursów chopinowskich. Honorowy patronat objęli wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …