anal pump

Połączył ich Chopin

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach wzięła udział w ósmym ogólnopolskim Zjeździe Stowarzyszenia Rodziny Szkół Chopinowskich. Gospodarzem spotkania w tym roku był Zespół Szkół w Sochaczewie.
Goście spotkali się w dworku w Żelazowej Woli, gdzie prezentowane były prace nadesłane na konkursy towarzyszące zjazdowi. Można było posłuchać wierszy i listów inspirowanych Chopinem, zobaczyć nagrodzone impresje taneczne, prezentacje grafik i animacji komputerowych oraz fotografii. Prócz tego uczniowie nagradzani byli za scenariusze lekcji o Chopinie, znajomość utworów kompozytora, czy też za wiedzę o młodości Frycka.
Gospodarze przygotowali również program artystyczny. Nie zabrakło gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, a także śpiewu. Całość przeplatała się z ciekawostkami związanymi z osobą Fryderyka Chopina.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach odebrali tu sporo nagród za udział w konkursach. Antoni Smułka zajął I miejsce w Konkursie Grafiki i Animacji Komputerowej Chopin 2017 „Selfie z Chopinem”, a Konrad Skrzyński, Justyna Majerkiewicz oraz Dawid Opała – II miejsce w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina „Frycek, Francuzik, Szopenek – dzieciństwo i młodość Fryderyka Chopina”. Nagrody odebrali również Julia Sobocińska i Natalia Kamińska za II miejsce w konkursie tanecznym do muzyki Fryderyka Chopina „Impresja taneczna”. Dalej Sebastian Rososiński i Gabriela Dziewulska zajęli I miejsce w konkursie plastycznym „Fryderyk Chopin w oczach dzieci”.
W sumie ogłoszono 11 konkursów chopinowskich. Honorowy patronat objęli wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Zawody, pikniki, rajd

Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Dni Bodzanowa. W sumie będzie to kilka imprez wpisujących się …