Najnowsze informacje
fot. Grzegorz Szkopek

Noworoczna tradycja

Tradycją stały się noworoczne spotkania w Radzanowie. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz pojawili się na nim samorządowcy, przedsiębiorcy, rolnicy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Głównym inicjatorem spotkań jest powiatowy radny i członek zarządu powiatu, Paweł Jakubowski oraz wójt Sylwester Ziemkiewicz. W Radzanowie pojawili się m.in. poseł Piotr Zgorzelski, starosta Mariusz Bieniek, wicestarosta Iwona Sierocka, przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, powiatowi i gminni radni. Witając gości Paweł Jakubowski stwierdził, że takie spotkania mobilizują do pracy dla społeczności lokalnej.
Poseł Piotr Zgorzelski dużo mówił o ogólnopolskiej polityce i o tym, że PSL idzie drogą dialogu i rozsądku. – Chciałbym państwu podziękować za waszą codzienną, ciężką pracę, która buduje dobrobyt w naszym kraju – stwierdził Piotr Zgorzelski.
Starosta płocki Mariusz Bieniek potwierdził informacje przekazane przez Pawła Jakubowskiego o remoncie drogi relacji Białkowo – Szczytno, co uczestnicy spotkania przyjęli z zadowoleniem. Mariusz Bieniek wręczył też wyróżnienia starosty płockiego „Dobry gospodarz”. Otrzymali je: Henryk Jan Sobiecki, Tadeusz Draganowski, Jacek Dziełakowski, firma „Bango” (Sławomir Goszczycki, Zdzisław Banaszczak, Wojciech Nowicki), Paweł Bernat.
Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski mówił o tym, że Polska jest silna, gdy jest zjednoczona i że cieszy się, iż PSL jest partią, która stabilizuje sytuację. Końcowym akordem oficjalnej części było wystąpienie wójta Sylwestra Ziemkiewicza i prezentacja dotychczasowych dokonań podczas tej kadencji samorządu oraz planów na przyszłość.
A potem uczestnicy noworocznego spotkania mogli się delektować karkówką w sosie, pieczenią z ryżem, mielonymi albo zimnymi przekąskami. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …