Nowe auta w Bodzanowie i Małej Wsi

Bodzanów i Mała Wieś wzbogaciły się o nowe mikrobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pieniądze na zakup tych aut pochodziły w przeważającej mierze z dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Gminie Bodzanów udało się pozyskać z PFRON blisko 200 tys. zł. Dofinansowanie pozwoliło na zakup mikrobusa marki Mercedes. Samochód będzie służył uczestnikom domu Senior Wigor w Stanowie.
Natomiast gmina Mała Wieś za prawie 120 tys. zł kupiła 9-osobowego renaulta trafica. Na zakup uzyskała dotację w wysokości ponad 72 tys. zł. Mikrobus został dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózku inwalidzkim. Wyposażony został w najazdy aluminiowe teleskopowe przystosowane do wprowadzenia wózka inwalidzkiego, system mocowań wózka, drzwi boczne z prawej strony pojazdu przesuwane ze stałym stopniem wejściowym, dwustrefową klimatyzację wraz z nagrzewnicą, przeszklone nadwozie w części pasażerskiej z przyciemnianymi szybami, wykładzinę antypoślizgową.
Auto będzie wykorzystywane na cele związane z rehabilitacją zawodową, leczniczą i społeczną osób niepełnosprawnych, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Siatkarskie zmagania

Już po raz ósmy gmina Bodzanów stała się stolicą siatkówki powiatu płockiego. Wszystko za sprawą …