Najnowsze informacje

Konkurs „O Pióro Wójta Gminy Bulkowo”

Gminna Biblioteka Publiczna w Bulkowie po raz drugi zaprosiła do udziału w konkursie „O Pióro Wójta Gminy Bulkowo”. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia z książką na terenie gminy. Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się podczas Święta Plonów.
Zgłoszone do konkursu fotografie komisja oceniała w dwóch kategoriach. W kategorii do lat 13 zwyciężył Cezary Przeradzki – uczeń Zespołu Szkół w Bulkowie. Na zdjęciu pt. „Moje hobby” połączył dwie pasje: czytanie oraz sport. Fotografia została wykonana na Stadionie Piłki Nożnej w Bulkowie. Wyróżnienie otrzymała Joanna Pacholska, najmłodsza – czteroletnia uczestniczka konkursu, za zdjęcie „Niedzielne popołudnie z książką” zrobione w Chlebowie.
W kategorii II autorką najlepszej pracy została Aneta Gawrońska, mieszkanka wsi Golanki (fotografia zatytułowana „Rzeczy ważne i ważniejsze”). Wyróżnienie zdobył Paweł Ślepowroński za zdjęcie „Chwytaj Zmierzch”, wykonane w Krzykosach.
Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk wójta Gabriela Graczyka otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wystawę nagrodzonych zdjęć można oglądać w bibliotece.

(lesz)

Zobacz kolejny artykuł

Święto strażaków w Święcieńcu

W Święcieńcu (gm. Słupno) świętowano gminny Dzień Strażaka, połączony z obchodami 100-lecia odzyskania niepodłegłości przez …