Najnowsze informacje

Komunikacja miejska w Słupnie

Wszystko wskazuje na to, że do Słupna wróci płocka Komunikacja Miejska. Od 1 lipca ze Słupna do Płocka ma kursować linia 130.
Wygląda na to, że kwestia komunikacji miejskiej w Słupnie zostanie szczęśliwie rozwiązana. Po długich negocjacjach wójt Marcin Zawadka osiągnął porozumienie z Płockiem w sprawie wznowienia transportu autobusowego Komunikacji Miejskiej.
Nowa propozycja KM zakłada kursowanie od 1 lipca na początek jednej podmiejskiej linii autobusowej nr 130 na trasie Słupno (zajazd) – Cekanowo – Płock. W godzinach szczytu autobus dojeżdżałby ze Słupna do Al. Jachowicza w Płocku (teatr), natomiast poza godzinami szczytu oraz w weekendy kończyłby trasę na ulicy Wyszogrodzkiej (przystanek Armii Krajowej).
W dni robocze, w godzinach szczytu (4.00–8.00 oraz 14.00–16.00) autobus 130 jeździłby co pół godziny. Poza godzinami szczytu i w weekendy kursy byłyby co godzinę. Z innych miejscowości gminy pasażerowie byliby nadal dowożeni do Słupna darmowymi busami.
Ceny biletów na „130” będą zgodne z obowiązującymi obecnie taryfami w Komunikacji Miejskiej. Korzystając z biletów czasowych czy miesięcznych, mieszkańcy Słupna mogliby oczywiście przesiadać się w inne linie KM. Łącznie mają być 24 pary kursów w dni powszednie oraz 19 w weekendy.
Koszt funkcjonowania całej linii 130 od 1 lipca do końca tego roku to wydatek dla gminy rzędu ok. 180 tys. zł. Te pieniądze trzeba znaleźć w budżecie i zgodzić się na ich wydanie na ten cel musi Rada Gminy.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Siatkarskie zmagania

Już po raz ósmy gmina Bodzanów stała się stolicą siatkówki powiatu płockiego. Wszystko za sprawą …