Najnowsze informacje

Komunikacja miejska w Słupnie

Wszystko wskazuje na to, że do Słupna wróci płocka Komunikacja Miejska. Od 1 lipca ze Słupna do Płocka ma kursować linia 130.
Wygląda na to, że kwestia komunikacji miejskiej w Słupnie zostanie szczęśliwie rozwiązana. Po długich negocjacjach wójt Marcin Zawadka osiągnął porozumienie z Płockiem w sprawie wznowienia transportu autobusowego Komunikacji Miejskiej.
Nowa propozycja KM zakłada kursowanie od 1 lipca na początek jednej podmiejskiej linii autobusowej nr 130 na trasie Słupno (zajazd) – Cekanowo – Płock. W godzinach szczytu autobus dojeżdżałby ze Słupna do Al. Jachowicza w Płocku (teatr), natomiast poza godzinami szczytu oraz w weekendy kończyłby trasę na ulicy Wyszogrodzkiej (przystanek Armii Krajowej).
W dni robocze, w godzinach szczytu (4.00–8.00 oraz 14.00–16.00) autobus 130 jeździłby co pół godziny. Poza godzinami szczytu i w weekendy kursy byłyby co godzinę. Z innych miejscowości gminy pasażerowie byliby nadal dowożeni do Słupna darmowymi busami.
Ceny biletów na „130” będą zgodne z obowiązującymi obecnie taryfami w Komunikacji Miejskiej. Korzystając z biletów czasowych czy miesięcznych, mieszkańcy Słupna mogliby oczywiście przesiadać się w inne linie KM. Łącznie mają być 24 pary kursów w dni powszednie oraz 19 w weekendy.
Koszt funkcjonowania całej linii 130 od 1 lipca do końca tego roku to wydatek dla gminy rzędu ok. 180 tys. zł. Te pieniądze trzeba znaleźć w budżecie i zgodzić się na ich wydanie na ten cel musi Rada Gminy.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …