Najnowsze informacje
fot. Ze zbiorów Chóru Miasta i Gminy Gąbin

Kolędowanie w Gąbinie i w Dobrzykowie

Chociaż jeszcze nie skończył się pierwszy miesiąc nowego roku, to Chór Miasta i Gminy Gąbin ma już na swoim koncie blisko 10 koncertów.
Chór zaprezentował swój kolędowy repertuar m.in. podczas mszy w Gąbinie i Dobrzykowie. Świąteczne koncerty z wielkim zaangażowaniem przygotował kierujący chórem Sławomir Gałczyński. Wspomagała go Eliza Łochowska, a akompaniował Dariusz Petera.
Podczas koncertów chór zaśpiewał „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Nuż my wszyscy zaśpiewajmy”, „Obchodząc Jezusa dziś narodzenie”, „Bracia, patrzcie jeno”, „Niechaj będzie głośno wszędzie”, „Niebo, wykrzykuj!”, „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Narodził się Jezus Chrystus”, „Jezus malusieńki” i „Wesołą nowinę, bracia, słuchajcie” oraz „Joy to the World”. Podczas obu koncertów zgromadzeni na mszach wierni gromkimi brawami nagrodzili występ gąbińskich artystów.
Chór Miasta i Gminy wkroczył w swój szósty rok działalności. Zadebiutował w styczniu 2012 r. W tym czasie dał kilkadziesiąt koncertów. Chór był dwukrotnie za granicą, a cztery razy szlifował swoje umiejętności podczas warsztatów. Jego repertuar jest bardzo zróżnicowany, od pieśni „Bogurodzica” poprzez utwory patriotyczne, sakralne i rozrywkowe. Obecnie chór liczy ok. 50 osób. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Siatkarskie zmagania

Już po raz ósmy gmina Bodzanów stała się stolicą siatkówki powiatu płockiego. Wszystko za sprawą …