Najnowsze informacje

Jubileusz w gminie Staroźreby

Mieszkanka gminy Staroźreby, Anna Jędrzejewska z Teodorowa, świętowała setne urodziny. W tak podniosłej uroczystości jubilatce towarzyszyła najbliższa rodzina i oficjalni goście.
Pani Anna urodziła się w Woźnikach. Jubilatka doczekała się sześciorga dzieci, 17 wnucząt, 23 prawnucząt i 10 praprawnucząt.
Rodzina Anny Jędrzejewskiej zorganizowała urodzinową uroczystość w domowym zaciszu wśród najbliższych. Ale pojawili się na niej także oficjalni goście. Z rąk wójta Staroźreb Józefa Stradomskiego jubilatka otrzymała piękny bukiet kwiatów, a prezent wręczył jej przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Skierski. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kuligowska przekazała list gratulacyjny. Do życzeń dołączyli również przedstawiciele wojewody mazowieckiego i płockiego KRUS.
Po zdmuchnięciu świeczek na urodzinowym torcie, przy którym pomagał jubilatce jeden z praprawnuków, wójt Józef Stradomski stwierdził, że teraz wypada już tylko zaśpiewać 200 lat. I uczestnicy uroczystości odśpiewali chóralnie „Dwieście lat! Dwieście lat! Niech żyje, żyje nam!”. A potem był toast lampką szampana.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …