Najnowsze informacje

Jedyny taki bal

Niebanalny polonez, wzruszające podziękowania, wytworne kreacje i świetna zabawa – tak wyglądała studniówka uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.
Studniówkowy bal „Staszica” odbył się w Hotelu Kawallo. Część oficjalną rozpoczęła dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk, która powitała zaproszonych gości. A wśród nich znaleźli się m.in. wicestarosta Iwona Sierocka, przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak, rodzice uczniów. – Pamiętajcie, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, ale także wiarą w sens pokonywania trudności – mówiła dyrektor „Staszica”.
W imieniu rodziców kadrze „Staszica” dziękowała Wioletta Róg. Młodzież dziękowała starostwu powiatowemu, władzom miasta i gminy oraz swoim nauczycielom. – W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje. By więc stało się im zadość, nasz bal pragniemy rozpocząć dostojnym, staropolskim tańcem polonezem – mówił gospodarz Witold Garstka. Współprowadząca część oficjalną Ewelina Chmielewska przybliżyła tajniki poloneza.
Uczestnicy studniówki efektownie odtańczyli poloneza, którego choreografię przygotował Tomasz Obidowski. A po polonezie przyszedł czas na dobrą zabawę.
Jak przystało na studniówkowy bal, nie zabrakło wytwornych kreacji. Panowie postawili na czerń i granat garniturów oraz biel koszul. A także na muszki. W przypadku kobiecych kreacji było więcej swobody. Tradycyjna czerń i granat nie dominowały. Panie zdecydowały się na czerwień.
Maturzyści „Staszica” tradycyjnie zadbali również o porcję humoru. Krótki program artystyczny został nagrodzony gromkimi brawami i prośbami o bis.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Letnia Olimpiada Sportowa w Nowym Miszewie

Już po raz 26. w Nowym Miszewie odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy, …