Najnowsze informacje
fot. Ze zbiorów „Staszica”

Ich pierwszy bal

Uczniowie gąbińskiego „Staszica” mają za sobą jeden z najważniejszych balów w życiu, czyli studniówkę. Teraz przed nimi jeden z najważniejszych egzaminów.
Podczas studniówki na pierwszym planie była jednak dobra zabawa. Uczniowie i ich goście bawili się w Centrum Rekreacyjno-Szkoleniowym „Żawakol” w Gąbinie. Dyrektor Staszica, Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk, powitała wszystkich „studniówkowiczów”. Wśród gości balu byli m.in. wicestarosta Iwona Sierocka, burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak, proboszcz gąbińskiej parafii ks. Józef Szczeciński oraz przedstawiciele rady rodziców. Zanim rozpoczął się szalony bal, była okazja do podziękowań i życzeń. Młodzież dziękowała swoim nauczycielom, organowi prowadzącemu szkołę – czyli płockiemu starostwu – za troskliwą opiekę nad placówką, a przyjaciołom szkoły za jej wspieranie. Z kolei goście życzyli młodym ludziom powodzenia na maturze.
Zgodnie z tradycją studniówkową zabawę rozpoczął polonez. W pierwszej parze tańczyli dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk i uczeń klasy IV Technikum Informatycznego Hubert Domżałowicz. Choreografię poloneza opracowała i przygotowała Joanna Bartosiak, mama uczennicy klasy III LO. A po polonezie ruszyła wspaniała impreza, która trwała niemal do białego rana. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Siatkarskie zmagania

Już po raz ósmy gmina Bodzanów stała się stolicą siatkówki powiatu płockiego. Wszystko za sprawą …