Najnowsze informacje

W finałowej dziesiątce Jerzy Rozkosz

Józef Jerzy Rozkosz, wójt gminy Bielsk, znalazł się w finałowej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu „Wójt roku 2016”. O zwycięstwie w konkursie zdecydują SMS-y, które można wysyłać do końca marca.
Konkurs organizuje Redakcja Audycji Rolnych TVP1. Jego honorowym patronem jest prezydent RP Andrzej Duda. Wyboru finałowej dziesiątki dokonała kapituła, w której znaleźli się przedstawiciele prezydenta, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związku Gmin Wiejskich RP, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Zarządu Głównego OSP, TVP1. W tej dziesiątce jest również dwóch wójtów z województwa mazowieckiego, w tym Józef Jerzy Rozkosz.
Inicjatorami zgłoszenia Józefa Jerzego Rozkosza do konkursu byli sołtysi gminy Bielsk. Formalnego zgłoszenia dokonali prezesi OSP w Bielsku i Zągotach. W bardzo obszernym wniosku wymienili osiągnięcia wójta, który piastuje swoją funkcję trzecią kadencję.
Jedno z najważniejszych osiągnięć ubiegłego roku to zakończenie budowy nowego przedszkola w Bielsku. Po wielu latach udało się zbudować nowoczesne przedszkole dla 150 dzieci. Inwestycja pochłonęła ponad 3 mln zł. Ale we wniosku znalazła się nie tylko budowa przedszkola. To także termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 2 w Ciachcinie. Budynek został nie tylko docieplony, wymieniono w nim także instalacje wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania oraz wyremontowano kotłownię i wymieniono piec.
We wniosku pojawiła się także budowa oczyszczalni ścieków, która pochłonęła blisko 7 mln zł i zakupione na jej potrzeby w ubiegłym roku m.in. ciągnik czy wóz asenizacyjny. Wspomniano także o wybudowaniu 1,5 kilometra głównej sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Wiśniowej i na osiedlu w kierunku Giżyna.
Oczywiście we wniosku nie zabrakło kwestii związanych z drogami. W ub. r. przebudowano drogi relacji Rudowo – Leszczyn Księży oraz w miejscowości Niszczyce. A w ciągu ostatnich 10 lat w gminie powstało prawie 50 kilometrów dróg asfaltowych.
Ale nie tylko kwestie związane z inwestycjami znalazły się we wniosku. Są w nim także działania z zakresu aktywizacji dorosłych, młodzieży i dzieci, działania kulturalne czy w zakresie sportu. We wniosku wspomniano, że po raz pierwszy podczas minionych wakacji Gminny Ośrodek Kultury zorganizował półkolonie dla 40 dzieci. Nie zapomniano też o działaniach mających poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. A w ub. r. była to modernizacja monitoringu w Bielsku.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …

Jeden komentarz

  1. Witam. Obłudy i nepotyzmu ciąg dalszy… Przecinanie wstęg i ciągłe – „to myśmy zrobili”…. Same ochy i achy. Od czego właściwie jest taki wójt? Jedynie od brania kasy i występowania jako „srebrnousty władca gminy”..? Nie powinno nikogo dziwić, że w gminie robione są drogi, budowane jest przedszkole i inne rzeczy potrzebne społeczeństwu! Niczym nadzwyczajnym wójt się nie wyróżnił. Od tego jest i do tego został powołany…. chyba?