Najnowsze informacje

Edukacyjne projekty w Małej Wsi

W podstawówce w Małej Wsi realizowane są dwa projekty edukacyjne. To projekt „Tacy sami” pod patronatem Muzeum Afryki w Sobanicach oraz „Cztery żywioły?”, któremu patronuje Płocka Grupa Fotograficzna.
Cel projektu „Tacy sami” to dostrzeganie wartości w odmienności – w tym, że ludzie różnią się od siebie także w lokalnych społecznościach. W ramach projektu odbyły się już warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe. Oprócz świetnej zabawy, nawet dla osób z nie najlepszym poczuciem rytmu, zajęcia dały uczniom możliwość poznania tradycji Czarnego Lądu.
Tematykę okupacyjnych losów Żydów przybliżyła z kolei projekcja tryptyku filmowego „Kołysanka” oraz spotkanie z jego współtwórcą, płockim reżyserem Tadeuszem Bystramem. Projekt przewiduje także nawiązanie kontaktów i prowadzenie korespondencji z rówieśnikami z innych państw.
Natomiast projektowi „Cztery żywioły?” towarzyszą różnorodne zajęcia, spotkania, warsztaty i konkursy, których tematyka ma oscylować wokół czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody, zarówno w sensie naukowym, jak i artystycznym.
Realizacja projektu zaczęła się od wody, a tematem zajęli się absolwentka małowieskiej podstawówki Zuzanna Śmigielska, obecnie studentka Akademii Morskiej w Gdyni i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Elżbieta Śmigielska, animatorka kultury oraz Bartek „Siekier” Kuryłowicz, również człowiek morza, a ponadto wokalista heavymetalowy, ale podczas spotkania śpiewał szanty. Po morskich opowieściach odbyły się warsztaty plastyczne.
W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z motolotniarzem Albertem Jankowskim, także byłym uczniem szkoły w Małej Wsi oraz warsztaty i konkurs fotograficzny „Cztery żywioły” pod patronatem Płockiej Grupy Fotograficznej. Niedawno Marek Jeznach, fotografik z tej formacji prezentował w małowieskiej podstawówce swoje zdjęcia.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na pięć nowych wozów

Wkrótce pięć nowych specjalistycznych samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi do strażaków-ochotników z subregionu płockiego. Umowy w tej …

Jeden komentarz

  1. to miło jak ktoś myśli o najmłodszych