Najnowsze informacje

Dziecięce spotkanie z poezją

Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie już po raz szósty zorganizowało konkurs recytatorski „Dziecięce spotkanie z poezją”. Tradycyjnie było dużo zabawy i uśmiechów.
Idea, która przyświeca konkursowi, nie zmienia się od lat. To wspieranie twórczych działań przedszkolaków, rozwijanie ich zdolności recytatorskich i popularyzowanie literatury dziecięcej wśród najmłodszych. W tym roku w konkursie wzięło udział 30 dzieci, które reprezentowały aż 11 placówek.
Dokonania młodych artystów oceniało jury. I zdecydowało, że pierwsze miejsce należy się Kindze Obuchowicz z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sierpcu. Drugą lokatę zajął Filip Łasica, z trzecią Marcelina Zdunkiewicz, oboje z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Drobinie. Wyróżnienia otrzymali Bartosz Zmysłowski (Drobin), Szymon Tułodziecki (Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu) i Zuzanna Ochocka (SP w Zawidzu).
Nagrody dla każdego z uczestników konkursu wręczali m.in. burmistrz Drobina Andrzej Samoraj i dyrektor drobińskiego przedszkola Teresa Mielczarek.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …