Najnowsze informacje

W Drobinie dożynki powiatu płockiego

W najbliższą niedzielę, 3 września w Drobinie odbędą się tradycyjne dożynki powiatu płockiego.
Uroczystości rozpoczną się w samo południe od mszy świętej w drobińskim kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika. To podczas niej zostaną poświęcone dożynkowe wieńce i chleb upieczony ze zbóż zebranych w tym roku. Po nabożeństwie dożynkowy korowód przemaszeruje na plac św. Floriana.
Tam oficjalnie zostaną powitani goście, a o godz. 14.00 zespół „Masovia” zaprezentuje obrzęd związany ze świętem plonów. Będzie też dzielenie się chlebem. Godzinę później zaplanowano wręczenie odznaczeń wyróżniającym się mieszkańcom powiatu płockiego i wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu „Najpiękniejszy ogród Powiatu Płockiego”.
Od godz. 16 ruszą muzyczne atrakcje. Najpierw zagra zespół Kordian, później Red Queen (godz. 18.00), Bayera (19.00), Sami Swoi (20.00), MiG (21.00), a na koniec przewidziana jest zabawa taneczna z zespołem Ex Bolo (22.00).
Podczas dożynek będzie można pokibicować sołectwom z gminy Drobin, które staną do rywalizacji w specjalnie przygotowanym dla nich turnieju. Początek o godz. 17.00.
Muzyczne atrakcje to nie wszystko. W trakcie święta plonów będzie m.in. piknik wieprzowy sfinansowany przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego, będą konkursy i atrakcje dla najmłodszych, stoiska z produktami regionalnymi, wystawa płodów rolnych i sprzętu rolniczego.
Na powiatowe święto plonów zapraszają starosta płocki Mariusz Bieniek i burmistrz Drobina Andrzej Samoraj. Honorowymi patronami imprezy są minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Święto strażaków w Święcieńcu

W Święcieńcu (gm. Słupno) świętowano gminny Dzień Strażaka, połączony z obchodami 100-lecia odzyskania niepodłegłości przez …