Najnowsze informacje

Dni Wisły w Wyszogrodzie

W najbliższy weekend szykuje się w Wyszogrodzie wielkie doroczne święto. Mowa o „Dniach Wisły”. Tym razem nie zabraknie wydarzeń sportowych, kulturalnych, jak również innych atrakcji.
38. Dni Wisły rozpoczynają się w sobotę, 17 czerwca I Powiatowym Nadwiślańskim Cross Biegiem. O godz. 8.30 przewidziana jest rejestracja. Biegacze ruszą w trasę o godz. 11. Wyszogród zaprasza również o godz. 19.00 na zawody „Łódką na pych”. Godzinę później z przedstawieniem muzycznym „Ku przestrodze” wystąpi młodzież z Zespołu Szkół im J. Śniadeckiego. Potem o godz. 21.00 aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku zaprezentują przedstawienie „Na Wiśle śpiewają oryle”, zakończone puszczaniem wianków na rzece. To wszystko oczywiście na nadwiślańskim bulwarze oraz w amfiteatrze.
Główna część „Dni Wisły” przypada w niedzielę. Uroczyste otwarcie imprezy przewidziane jest na rynku o godz. 15.00. Potem na scenie zaprezentują się zespoły dziecięce i młodzieżowe, działające na terenie Wyszogrodu i gminy. O godz. 18.00 z koncertem wystąpi Darek Nowicki. Dalej do biesiady cygańskiej zapraszają Patrycja i Gipsy Stars. Na koniec o godz. 21.00 bawić wszystkich będzie grupa Exaited.
Ponadto w niedzielę o świcie wędkarze spotkają się na zawodach o puchar Wisły. Natomiast w „Szkutni” na rynku warto obejrzeć wystawę prac nadesłanych na konkurs „Wisła – rzeka mojego miasta”.

fot. www.bck.bielsko.pl

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Projekt w gąbińskim Staszicu

W gąbińskim Staszicu realizowany jest komponent językowy „TOCek na językach“ w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego …