Najnowsze informacje

15 lipca Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie

15 lipca w Nowym Duninowie odbędzie się jedna z największych imprez na Zalewie Włocławskim i najważniejszych w regionie – Regaty Żeglarskie o trzy puchary. Będą to XXII Regaty o Puchar Wójta, XVII o Puchar Starosty Płockiego i XV Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Uroczyste podniesienie bandery i otwarcie regat zaplanowano na godz. 10.00. Zgłoszenia do wyścigów przyjmowane będą w godz. 8.00–9.30. Organizatorzy planują rozegranie Regat w klasach: T, T1, T2, T3, Omega w trzech wyścigach. Start do pierwszego wyścigu planowany jest na godz. 11.15.
– Lipcowe Regaty w Nowym Duninowie od ponad 20 lat ściągają na Zalew Włocławski żeglarzy z Mazowsza i Kujaw – mówi Mirosław Krysiak, wójt Nowego Duninowa. – To jedna z niewielu imprez, podczas której spotykają się samorządowcy, wodniacy, motocykliści i przedstawiciele wielu innych środowisk, także tych związanych z turystyką i organizacjami pozarządowymi. Stąd spotkanie w Nowym Duninowie różni się diametralnie od innych imprez wodniackich. Moim zdaniem Regaty to jedna z najlepszych okazji do wymiany poglądów, doświadczeń związanych z rozwojem turystyki w naszym regionie, w tym z promowaniem Zalewu Wiślanego jako świetnego miejsca dla wodniaków. Zapraszam wszystkich czytelników Tygodnika Płockiego 15 lipca do Nowego Duninowa. Będzie dobra pogoda i dobre towarzystwo.
W czasie gdy na wodzie będą odbywały się wyścigi, na scenie wystąpią m.in. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Nowym Duninowie. Każdy będzie wziąć udział w konkursach, także w konkursie wiedzy o Regatach w Nowym Duninowie lub popłynąć środkiem pływającym po Zalewie Włocławskim. Wesołe miasteczko też może się okazać świetną atrakcją sobotniego dnia nad Wisłą. Jeszcze przed zakończeniem wyścigu, po powrocie statku z rejsu Płock – Nowy Duninów, na scenie pojawią się pierwsze zespoły muzyczne. Można będzie również zobaczyć paradę motocykli i pokaz ratownictwa wodnego.
Tradycyjnie, ok. godz. 16.00 zostaną ogłoszone wyniki regat i wręczone nagrody. Puchar Wójta Gminy otrzyma klub, który zdobędzie największą ilość punktów wg GP POZŻ 2014, Puchar Starosty przypadnie zawodnikowi, który uzyska największą ilość punktów w regatach, Puchar Marszałka padnie łupem klubu najliczniej reprezentowanego w regatach. Trzy pierwsze miejsca w poszczególnych klasach premiowane będą nagrodami rzeczowymi, medalami i dyplomami. Sponsorzy zadbali również o nagrody „motywujące” dla załóg, które słabiej wypadną w Regatach.
Patronat medialny nad Regatami sprawuje Tygodnik Płocki.

 (t)

Zobacz kolejny artykuł

Siatkarskie zmagania

Już po raz ósmy gmina Bodzanów stała się stolicą siatkówki powiatu płockiego. Wszystko za sprawą …