Najnowsze informacje

Skoki spadochronowe także bez szkolenia – skocz w tandemie!

Dotychczas skoki spadochronowe kojarzyły ci się z bardzo drogim hobby, które wymaga odpowiedniego szkolenia? Aby zaznać emocji towarzyszących skokom ze spadochronem, jednak wcale nie trzeba płacić dużo i brać udziału w czasochłonnych zajęciach. Wystarczy tylko wybrać skoki tandemowe!

Skoki tandemowe zaczęły być popularne w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Ich początek to natomiast przełom lat siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mają one wielu fanów, którzy uwielbiają buzującą adrenalinę. Jak skacze się w tandemie i gdzie możemy skorzystać z tego rodzaju rozrywki?

Skoki w tandemie – co to jest?

Do wykonania skoku spadochronowego w tandemie potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. To spadochrony tandemowe – dwuosobowe, a także uprzęże tandemowe, które służą do połączenia dwóch uczestników tandemu. W skoku biorą udział pilot tandemu, którym jest instruktor spadochroniarstwa, a także pasażer, który nie musi mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń z tą dziedziną. Pilot i pasażer połączeni są uprzężą, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Do skoku w tandemie nie mamy żadnego wcześniejszego przygotowania. Nie musimy uczestniczyć w specjalnych szkoleniach tandemowych, nie musimy też brać udziału w żadnych badaniach lekarskich. Do wzięcia udziału w skoku potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniej wagi – do 110 kilogramów, a także nie powinniśmy posiadać chorób takich jak epilepsja, ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości.

Poznaj swobodne spadanie w przestworzach

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem skoku spadochronowego w tandemie jest swobodne spadanie – tym terminem określa się spadanie bez otwartego spadochronu, które następuje od razu po wyskoku z samolotu aż do wysokości około 1500 metrów.

Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania. Przy 3000 metrach to 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to około 60 sekund. Dlatego jeżeli chcemy dłużej doznawać niesamowitych emocji towarzyszących spadaniu bez ograniczeń, warto zdecydować się na skok z wysokości 4000 metrów.

Ile kosztują skoki tandemowe?

Ceny nie są wcale bardzo wysokie, biorąc pod uwagę ogromne przeżycia, jakie na nasz czekają. Skok z 3000 metrów to około 500-600 złotych, natomiast za skok z 4000 metrów zapłacimy kwotę rzędu 700 złotych. Możemy też zdecydować się na dokupienie specjalnej usługi filmowania skoku – wtedy zarówno na ziemi, jak i w powietrzu materiały zbiera dodatkowy skoczek, na którego kasku znajduje się kamera. Rejestracja skoku to dodatkowo około 250 złotych.

Na niezapomniane i bezpieczne skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl. Baza ośrodka znajduje się na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, ale również organizuje on skoki w takich lokalizacjach jak Gliwice, Przasnysz oraz Pruszcz Gdański. W swojej dziedzinie „Skydive” uzyskał szerokie wieloletnie doświadczenie i wykorzystuje wysokiej klasy sprzęt.

Zobacz kolejny artykuł

Czy osoba zadłużona dostanie kredyt gotówkowy?

Potrzebujesz gotówki, ale niestety jesteś już zadłużony i trafiłeś do Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) lub …