Najnowsze informacje
fot. GCE Gostynin

Z workiem prezentów

Chore dzieci, leżące w szpitalu w Gostyninie-Kruku w okresie świątecznym z radością witały Świętego Mikołaja z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Była to jedna z trzech akcji, jakie w tym czasie zorganizowała młodzież.
Samorząd Uczniowski w Gostynińskim Centrum Edukacji tworzą: Karolina Piekarska, Konrad Sobczyk, Wiktor Rękawiecki, Katarzyna Bedyk, Ewelina Wasiak, Patrycja Lewandowska, Wiktoria Żywica. Opiekę nad tym gremium sprawują Anna Kosada i Monika Świderek.
Aby tradycji Bożego Narodzenia stało się zadość, Samorząd Uczniowski GCE przeprowadził aż trzy charytatywne akcje świąteczne. Pierwszą z nich była zbiórka pieniędzy pod hasłem ,,Twój jeden złoty rozwiąże komuś drobne kłopoty”, a drugą obdarowanie prezentami dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gostyninie.
Jednak największym przeżyciem dla młodych ludzi okazała się wizyta na oddziale dziecięcym w szpitalu w Gostyninie-Kruku. Chore dzieci były mile zaskoczone, gdy otrzymywały prezenty świąteczne. Święty Mikołaj wraz z pomocnicami zostali też dobrze przyjęci przez obecnych na oddziale rodziców. Bo w końcu co może rozweselić chore dziecko, jeśli nie upominek?
Wolontariusze przekonali się, jak dużą satysfakcję daje bezinteresowne poświęcenie innym swojego czasu. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

20 lat współpracy z Langenfeld

W Gostyninie zainaugurowano obchody 20. rocznicy partnerstwa z niemieckim miastem Langenfeld. Miasto gościło z tej …