XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek w Mocarzewie

W Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie odbył się XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek Polskich. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z Płocka, Sierpca, Goślic, Gostynina, Włocławka, Łowicza i Kutna. Występowali jako soliści i w zespołach.
Młodzi kolędnicy podczas festiwalu zaprezentowali bogaty repertuar znanych kolęd i pastorałek, ale często wykonanych w nowych aranżacjach muzycznych. Gospodarze zapewnili piękną oprawę wizualną festiwalu, który prowadził Jacek Fudała. Uczestnicy śpiewali solo i w zespołach, byli oceniani w różnych kategoriach, zależnie od rodzaju niepełnosprawności.
W skład jury weszli m.in. s. Bernadetta Pogorzelska – dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych oraz Specjalnego Ośrodka-Wychowawczego w Mocarzewie, Szymon Szczypawka, kierownik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Gostyninie oraz Anna Wojciechowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach.
W XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Polskich nagrodzono m.in. zespoły wokalne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie i Szkoły Podstawowej nr 24 w Płocku (I miejsca), Szkoły Podstawowej nr 9 w Płocku i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie (II miejsca), a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku i Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach (III miejsca).
Wszyscy uczestnicy za udział w festiwalu otrzymali statuetki.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Fair play dla gostynian

Młodzi zawodnicy gostynińskiej Football Education Academy wzięli udział w VI Memoriale Władysława Kramczyka w Kozienicach. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.