Najnowsze informacje

Rośnie fundusz sołecki

Około 1 mln zł przeznaczy gmina Gostynin w roku 2018 na fundusz sołecki, który służy poprawie bytu mieszkańców wsi. Zapowiedział to wójt gminy Edmund Zieliński podczas Forum Sołtysów, zorganizowanym przed marcowym Dniem Sołtysa.
Sołtysi wsi z gminy Gostynin licznie odpowiedzieli na zaproszenie Edmunda Zielińskiego, wójta gminy. W Forum Sołtysów, poprzedzającym ogólnopolski Dzień Sołtysa, obchodzony 11 marca, uczestniczyli także dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz kierownicy wydziałów w Urzędzie Gminy Gostynin.
Podczas spotkania wójt Edmund Zieliński omówił budżet gminy na rok 2018 r. Zakłada on inwestycje na kwotę około 9 mln zł, w tym kwota funduszu sołeckiego, przeznaczonego na poprawę bytu mieszkańców wsi, to około 1 mln zł.
Ponadto Wojciech Dereszewski, wójt zaprzyjaźnionej gminy Kurzętnik w województwie mazursko-warmińskim, podzielił się swoimi doświadczeniami ze współpracy z sołtysami w zakresie różnych inwestycji i modernizacji.
Z okazji zbliżającego się swojego święta sołtysi z gminy Gostynin przyjmowali też życzenia m.in. od wicestarosty powiatu gostynińskiego Jana K. Krzewickiego. Po części oficjalnej podczas forum przyszedł czas na obejrzenie przedstawienia pt. „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lucieniu oraz zabawę przy muzyce zespołu Freak-Music.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

90-lecie Ligi Ochrony Przyrody

Gostyniński Oddział Ligi Ochrony Przyrody obchodził 90-lecie swojej działalności. Jednym z jej wymiarów jest organizacja …