Najnowsze informacje

Platan za aktywność

Platan to drzewo, które jest symbolem siły i rozwoju. Zapewne z tego powodu Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gostyninie otrzymały to drzewo do posadzenia w uznaniu za działania związane z ekonomią społeczną.
Charakterystyczną cechą platanów jest łuszcząca się w postaci cienkich tarczek kora. Drzewo to ma liście podobne do liści klonu. Owoce tworzą kuliste owocostany, które na długich szypułkach długo przez zimę utrzymują się na drzewach. Drzewa te są symbolem siły, rozwoju i trwałości. Być może dlatego podarowuje się je instytucjom, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.
Drzewo podarowała Warsztatom Terapii Zajęciowej w Gostyninie Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej. W lutym br. WTZ-ty przystąpiły do konkursu o Mazowiecką Markę Ekonomii Społecznej. Udało się im zdobyć wyróżnienie i znaleźć w gronie 21 laureatów z województwa mazowieckiego. Wraz z tytułem otrzymano sadzonkę drzewa – platana klonolistnego, który jest symbolem Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej.
Drzewo zostało posadzone przy WTZ-ach. W sadzeniu uczestniczyli m.in. starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Urszula Glinka oraz kierownik WTZ Łukasz Ciesielski.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

20 lat współpracy z Langenfeld

W Gostyninie zainaugurowano obchody 20. rocznicy partnerstwa z niemieckim miastem Langenfeld. Miasto gościło z tej …