Odzyskali 50 ton surowców

50 ton surowców wtórnych zebrali uczestnicy 13. edycji konkursu ekologicznego „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”, inicjowanego przez Starostwo Powiatowe w Gostyninie.
Tegoroczna edycja została ogłoszona w marcu br. Celem konkursu było promowanie selektywnej zbiórki surowców oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów. Konkurs tradycyjnie organizowany jest w pięciu kategoriach: szkło, makulatura, tworzywa sztuczne, zużyte baterie oraz metale. Zgłosiło się do niego 21 placówek oświatowych, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, szkoły średnie oraz szkoły specjalne.
W trakcie trwania konkursu zebrano ponad 50 ton surowców wtórnych, w tym: ponad 250 kg tworzyw sztucznych, prawie 19 ton metali, ponad 34 tony makulatury oraz 164 kg zużytych baterii.
Zwycięzcami okazali się: w kategorii „tworzywa sztuczne”: I miejsce Szkoła Podstawowa w Lucieniu; II miejsce Liceum Ogólnokształcące w Gostyninie. W kategorii „metale”: I miejsce Szkoła Podstawowa w Trębkach; II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyninie. W kategorii „makulatura”: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie; II miejsce Szkoła Podstawowa w Teodorowie. W kategorii „zużyte baterie”: I miejsce Szkoła Podstawowa w Białotarsku; II miejsce Szkoła Podstawowa w Szczawinie Kościelnym.
Wyróżnienie w konkursie za zebranie selektywne odpadów otrzymali: Miejskie Przedszkole nr 2 w Gostyninie, Szkoła Podstawowa w Pacynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie oraz Przedszkole Samorządowe w Szczawinie Kościelnym.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Fair play dla gostynian

Młodzi zawodnicy gostynińskiej Football Education Academy wzięli udział w VI Memoriale Władysława Kramczyka w Kozienicach. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.