Najnowsze informacje
anal pump

Malarstwo Łuczaka w MCK-u

W Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury oglądać można obrazy Andrzeja Łuczaka. To kolejne wydarzenie, które odbywa się dzięki współpracy kulturalnej Gostynina ze Żninem na Pałukach.
Andrzej Łuczak jest nauczycielem plastyki, członkiem Szubińskiej Grupy Plastyków Plama’s. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 1978 r. Chętnie tworzy ekspresyjne pejzaże, panoramy, martwe natury i portrety, najczęściej w technice olejnej na płótnie. Artysta zajmuje się także fotografią, poza tym współpracuje z ogólnopolskimi i regionalnymi czasopismami. Interesuje się historią i kulturą regionalną. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach malarskich, miał wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Wenecji, Koszalinie, Bydgoszczy i Żninie.
Tematyka prezentowanych w Gostyninie obrazów jest zróżnicowana, ale główne miejsce zajmują motywy marynistyczne, żeglarskie i panoramy Pałuk. – Ekspresja moich prac jest mocno zróżnicowana i zależy dosłownie od wszystkiego. Tak więc oferuję zarówno realistyczne, składane przez tygodnie, muskane drobnym pędzelkiem słodkie obrazeczki, jak i obfitujące impastem, ekspresyjne zabawy tworzywem plastycznym, swoiste dzieła jednego popołudnia – mówił artysta podczas wernisażu.
Jak oceniają znawcy, jego prace są pełne malarskiej wrażliwości na kolor, światło, kompozycję oraz sposób malowania. Poza tym w pejzażach zauważyć można ekspresję w podejściu do tematu. W obrazach przedstawiających budowle widać lekkość kompozycji w przedstawianiu miejskich uliczek i zaułków.
Prace Andrzeja Łuczaka oglądać można w Galerii im. Pawła Tencera MCK.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

20 lat parafii Miłosierdzia Bożego

zia Bożego w Gostyninie obchodziła jubileusz 20-lecia powstania. Mszy św. rocznicowej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.