Najnowsze informacje

GCE na Motor Show

Pokazy stuntu, a także pojazdy oldschoolowe i koncepcyjne mieli szansę obejrzeć uczniowie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego na Targach Motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu. Była to swoista lekcja pokazowa dla młodzieży, której technika samochodowa nie jest obca.
Targi Motoryzacyjne Motor Show w Poznaniu są ważnym źródłem informacji o nowościach i premierach na rynku motoryzacyjnym, więc młodzież Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego chętnie tam pojechała. Na targach swoje ekspozycje zaprezentowało ponad 150 wystawców z Polski i zagranicy. Uczniowie GCE oglądali pojazdy z niemal wszystkich segmentów: małe miejskie modele samochodów, limuzyny, SUV-y, samochody ciężarowe, trucki, motocykle, skutery, quady, a także samochody sportowe.
Ogromne wrażenie zrobiło na młodzieży stoisko Mercedes Benz, które przygotowało bogatą prezentację kolekcji klasycznych modeli, na przykład auta koncepcyjne. Furorę zrobiły również Rolls Royce i Alpina. Ciekawą prezentację przygotowała Toyota na temat napędu hybrydowego i wykorzystania energii odnawialnej, czyli dachu solarnego. Uczniowie dowiedzieli się, że panel słoneczny na dachu pozwala doładować akumulator auta i przejechać dodatkowo nawet 5 km. Na Motor Show nie zabrakło też motocykli. Uczniowie GCE mogli obejrzeć interesujące nowości jednośladowe m.in. Yamaha Motor Poland.
Poza pokazami nie zabrakło atrakcji dla lubiących motoryzacyjne przygody. Na zewnątrz hal można było przejechać się skodą kodiaq przez tor pełen przeszkód: podjazd, trawers, wykrzyż i basen. Poza tym na targi przyjechały znane osobistości, np. Hiroshi Masuoka – dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar –Mitsubishi Motors.
Wyjazd do Poznania został zorganizowany przez Renatę Śnieć. Opiekunami wycieczki byli: Monika Świderek, Maciej Rendzikowski i Stanisław Ledzion.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Po raz szósty w powiecie gostynińskim zorganizowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Miejscem spotkania był Kujawsko-Dobrzyński Park …