Najnowsze informacje

Berlińskie srebro

Zawodnicy UKS Zwoleń-Team uczestniczyli w międzynarodowych zmaganiach sportowych wrotkarstwa szybkiego w Berlinie. Organizatorem zawodów pod nazwą „Adidas Runners City Night 2017 – skating” był klub niemiecki SCC Skating.
Zawody w Berlinie podzielono na kilka etapów: 500-2000 m rolki dla dzieci i młodzieży; 10 km rolki dla dorosłych; 10 km – bieg dla dorosłych. Rozpoczęto startami dzieci na łyżworolkach fitness, które do przejechania miały jedną pętlę głównej ulicy (około 330 m). Kolejne starty odbyły się w rocznikach 2007-2009 na 3 rundy oraz 2004-2006 na 6 rund.
Na dystansie 2000 m (6 rund) reprezentantki Zwoleń-Team: Klaudia Tyszkiewicz (2006) i Adrianna Kafarska (2004) rywalizowały w obsadzie międzynarodowej z Niemkami, zawodniczką z Łotwy oraz klubem z Polski.
Przyspieszenia na dość trudnych technicznie, krótkich rundach z częstymi nawrotami inicjowane były parokrotnie. Po potknięciu się na starcie Ady i pogoni za grupą zasadniczą udało się zawodniczce wywalczyć na ostatniej prostej srebrny medal. Najmłodsza Klaudia (2006) uplasowała się tuż za podium, w rocznikach 2004-2006.
Po zmaganiach dziewcząt wystartował Oskar Berliński (2004) na dystansie 2000 m. Po bardzo dobrym starcie utrzymywał się w pierwszej trójce przez 3 rundy. Niestety Oskarowi zabrakło mocy od 4 rundy i tym samym zmagania ukończył na IV miejscu, tuż za dwójką Niemców i Polakiem.
– Nasza młodzież w międzynarodowych zawodach zdobyła bardzo duże doświadczenie oraz sprawdziła się przed nadchodzącym Pucharem Polski w Gdańsku, do czego grupa przygotowuje się intensywnie (dwa treningi dziennie: rower, bieganie, rolki technika-sprinty-wytrzymałość, rolowanie-rozciąganie mięśni, wzmacnianie mięśni nóg, grzbietu, brzucha oraz budowanie siły dynamicznej nóg). Plan na zawody o randze Pucharu Polski to pierwsza trójka na dystansie 500 m, 750 m, 11 km i 21 km – komentuje przygotowania trener Zwoleń-Team Łukasz Flejszer.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Po raz szósty w powiecie gostynińskim zorganizowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Miejscem spotkania był Kujawsko-Dobrzyński Park …