Najnowsze informacje

Wrócą trzy dawne podstawówki

W ubiegłym tygodniu płoccy radni głosowali nad nowym podziałem Płocka na obwody szkolne. To jeden z etapów reformy oświaty likwidującej gimnazja i wydłużającej naukę w szkołach podstawowych do ośmiu lat.
Nic się nie zmieni w sieci liceów, techników i szkół branżowych. Nauka w liceach czy technikach zostanie wydłużona o rok od 1 września 2019 roku. Reforma wprowadza także dwustopniowe szkoły branżowe.
Zmiany będą wprowadzane już od najbliższego roku szkolnego w sieci szkół podstawowych. Nadal, przez najbliższe dwa lata, będą jeszcze funkcjonowały gimnazja, a potem zostaną wygaszone.
Już od września w Płocku będą trzy nowe szkoły podstawowe. W Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Piaska powstanie Szkoła Podstawowa nr 2, która już kiedyś w tym miejscu działała. Do „życia” wrócą także SP nr 14 przy Al. Jachowicza (dziś Gimnazjum nr 6) oraz SP nr 8. Ta ostatnia powstanie na Zielonym Jarze, w miejsce Gimnazjum nr 8 przy ulicy Kutrzeby.
Ostatecznie radni przyjęli dwie uchwały dotyczące sieci szkół dostosowanej do reformy oświaty. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści w Ratuszu

Ponad 220 uczniów wystartowało w tegorocznej, XIV edycji Międzygimnazjalnej Ligi Przedmiotowej. W przedmiotowych konkursach o …