Najnowsze informacje
anal pump

Wrócą trzy dawne podstawówki

W ubiegłym tygodniu płoccy radni głosowali nad nowym podziałem Płocka na obwody szkolne. To jeden z etapów reformy oświaty likwidującej gimnazja i wydłużającej naukę w szkołach podstawowych do ośmiu lat.
Nic się nie zmieni w sieci liceów, techników i szkół branżowych. Nauka w liceach czy technikach zostanie wydłużona o rok od 1 września 2019 roku. Reforma wprowadza także dwustopniowe szkoły branżowe.
Zmiany będą wprowadzane już od najbliższego roku szkolnego w sieci szkół podstawowych. Nadal, przez najbliższe dwa lata, będą jeszcze funkcjonowały gimnazja, a potem zostaną wygaszone.
Już od września w Płocku będą trzy nowe szkoły podstawowe. W Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Piaska powstanie Szkoła Podstawowa nr 2, która już kiedyś w tym miejscu działała. Do „życia” wrócą także SP nr 14 przy Al. Jachowicza (dziś Gimnazjum nr 6) oraz SP nr 8. Ta ostatnia powstanie na Zielonym Jarze, w miejsce Gimnazjum nr 8 przy ulicy Kutrzeby.
Ostatecznie radni przyjęli dwie uchwały dotyczące sieci szkół dostosowanej do reformy oświaty. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Burzliwa dyskusja na sesji Rady Miasta

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta wiele emocji wywołała ponownie sprawa nowej siedziby dla Miejskiego Przedszkola …