Najnowsze informacje

Wciąż gorąco wokół płockiej oświaty

W ubiegłym tygodniu płoccy radni ostatecznie przyjęli uchwałę w sprawie sieci szkół, która będzie funkcjonować od 1 września w związku z reformą edukacji.
Po raz pierwszy nad siecią szkół radni głosowali w styczniu tego roku. Przyjęte wówczas uchwały intencyjne zostały przesłane do zaopiniowania przez oświatowe związki zawodowe oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Wszystkie opinie były pozytywne, więc radni mogli przyjąć ostatecznie uchwałę w sprawie sieci szkół, która będzie funkcjonować od początku roku szkolnego 2017/2018.
Nie obyło się bez dyskusji. Przewodnicząca klubu radnych PiS Wioletta Kulpa zarzuciła prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu, że wykorzystuje dziennik elektroniczny w szkołach do propagowania partyjnych opinii w sprawie reformy systemu oświaty. W tej sprawie radna napisała także interpelację. – List był skierowany do rodziców, nauczycieli i pracowników szkół. Prezydent ocenił w nim negatywnie reformę oświaty. Minął się też z prawdą, że subwencja oświatowa dla Płocka na 2017 rok zmniejszyła się o 650 tysięcy złotych. Mam odpowiedź od minister Zalewskiej, z której wynika, że subwencja wzrosła o ponad 3,5 mln złotych – mówiła Wioletta Kulpa.
Prezydent Andrzej Nowakowski podkreślił w liście, że reforma jest wprowadzana w wielkim pośpiechu, a Ministerstwo Edukacji Narodowej nie uwzględniło m.in. kosztów z nią związanych.

 

Zobacz kolejny artykuł

Dziewczyny z Małachowianki: Zamiast dzwonić, porozmawiajmy!

– Młodzi ludzie naszych czasów za mało ze sobą rozmawiają. Często ograniczają się do wymiany …