Najnowsze informacje

Jak przygotowano płockie szkoły?

Po części reforma, po części niż demograficzny przyczyniły się do redukcji i zmniejszania nauczycielskich etatów. A przekazana nie w pełnej kwocie subwencja z Ministerstwa Edukacji do tego, że nie we wszystkich płockich podstawówkach udało się przygotować pracownie specjalistyczne chemiczne czy fizyczne. W ogólnym rozrachunku władze miasta oceniają jednak, że z wymaganiami narzuconymi przez reformę poradziły sobie dobrze. W tym roku na remonty i modernizacje szkół samorząd przeznaczył prawie 17 mln zł. Z ministerialnej subwencji dotarło tylko 215 z wnioskowanych 338 tys. zł.
O szczegółach dotyczących przygotowania miejskich szkół, a szczególnie szkół podstawowych, bo te w świetle wdrażanej reformy są w kręgu największego zainteresowania samorządowców, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski poinformował podczas konferencji prasowej odbywającej się w Zespole Szkół nr 5 na Podolszycach. Tu od 1 września do prowadzonego Gimnazjum nr 8 i VII Liceum Ogólnokształcącego dołącza Szkoła Podstawowa nr 8.
W tym roku na modernizacje infrastruktury edukacyjnej w przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach przeznaczono ponad 14 mln zł. W samych przedszkolach jest to kwota blisko 7,5 mln zł (z czego najwięcej pochłania przebudowa MP nr 3). W podstawówkach koszty remontów to kwota ponad 4 mln zł (tu największa inwestycja to przebudowa boisk w SP nr 12 i boiska przy SP nr 15).

Zobacz kolejny artykuł

Koniec roku w Jagiellonce i Małachowiance

Wysokie średnie, wysoka frekwencja, gratulacje, pochwały i wyjątkowe wyróżnienia dla najlepszych. Jak zawsze w bardzo …