Najnowsze informacje

Płocczanki wytańczyły nagrodę

Podczas jubileuszowego festiwalu dziewczęta ze Studia Tańca Fame otrzymały nagrodę Mera Miasta Sergieja Suhomlina. Ich występ był jednym z kilkuset zaprezentowanych podczas międzynarodowych obchodów setnej rocznicy urodzin primabaleriny Natalii Skorulskiej w Żytomierzu.
Festiwal odbywał się po raz trzeci. Płock na Międzynarodowym Spotkaniu Grup Tanecznych im. Natalii Skorulskiej reprezentowało mające na swoim koncie liczne sukcesy taneczne Studio Tańca Fame. To spotkanie było wyjątkowe, bo odbywało się z okazji setnej rocznicy urodzin ukraińskiej primabaleriny i pedagoga. Warto dodać, że Żytomierz jest partnerskim miastem Płocka.
W czasie czterodniowych prezentacji na festiwalu zaprezentowało się ponad 500 tancerzy i tancerek z Bułgarii, Gruzji, Białorusi, Polski oraz Ukrainy w wieku od 3 do 35 lat. Tancerze występowali w trzech kategoriach: folklor, taniec klasyczny i współczesny. Płock reprezentowała dziewiętnastoosobowa grupa dziewcząt, które za festiwalowe występy zdobyły nagrodę Mera Miasta Sergieja Suhomlina.
Ceremonia otwarcia festiwalu miała miejsce w żytomierskiej filharmonii im. S. Richtera.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Po naukę na Oxford

Zespół Szkół Technicznych w Płocku realizuje projekt „Mobilność kadry edukacji szkolnej” pt. „Nauka nie ma …