fot. PW Filia Płock

O radiu, telewizji i lataniu

Znany dziennikarz radiowo-telewizyjny Tadeusz Sznuk spotkał się z płockimi studentami UTW „Trzecia Młodość”. Podczas spotkania opowiadał o pasji radiowej, telewizyjnej i – ku zaskoczeniu niektórych – także pasji latania.
Do Płocka dziennikarz, laureat wielu nagród, wybitny prezenter znany z programu „Jeden z dziesięciu” przyjechał na zaproszenie stowarzyszenia Nowoczesna Innowacyjna Edukacja Uniwersytetu, pod skrzydłami którego działa Uniwersytet Trzeciego Wieku „Trzecia Młodość”. – Spotkanie było bardzo ciekawe. Wzięło w nim udział około 180 osób, głównie słuchaczy UTW, ale także gimnazjaliści, licealiści, studenci. Nasz gość opowiadał o różnych meandrach życia radiowego i telewizyjnego, o pierwszych zadaniach w radiostacji harcerskiej w drugiej połowie lat pięćdziesiątych. Ale także o swoim hobby – lotnictwie. Dziennikarz jest licencjonowanym pilotem i do dnia dzisiejszego lata – mówił o spotkaniu Mariusz Portalski, prezes Stowarzyszenia Nowoczesna Innowacyjna Edukacja.
W auli gmachu głównego płockiej filii Politechniki Warszawskiej gość opowiadał o kulisach przygotowywania programów radiowych i telewizyjnych oraz sposobie dobierania pytań do jednego z trudniejszych i telewizyjnych teleturniejów. W opowieści nie zabrakło wątków biograficznych, także tych dotyczących dziennikarskiej pasji, która rozpoczęła się w rozgłośni harcerskiej. rad

Zobacz kolejny artykuł

Jak się uczyć, to z pasją

Po raz piąty Studenckie Centrum Nauki na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku zaprosiło do udziału …