Najnowsze informacje
fot. ZST „70”

Finał świątecznej akcji

Pod koniec stycznia młodzież z samorządu szkolnego Zespołu Szkół Technicznych w Płocku przekazała zabawki terapeutyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczenia motoryki i terapii procesów integracji sensorycznej oraz zabawki dla dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 33.
Sprzęt został zakupiony ze środków zebranych podczas akcji „Świąteczna Siedemdziesiątka”. Był to już trzeci finał imprezy organizowanej z inicjatywy samorządu uczniowskiego „Siedemdziesiątki”. W poprzednich latach młodzież pomogła dzieciom z Domu Dziecka w Gostyninie oraz z Płockiego Hospicjum. Akcja odbyła się pod patronatem prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.
Finałowa impreza miała miejsce 6 grudnia ubiegłego roku, w mikołajki. Tego dnia odbywały się mecze piłki ręcznej oraz nożnej, w których uczestniczyli zawodnicy SPR Wisły Płock, nauczyciele i uczniowie ZST. O tym, że zabawa była świetna, świadczą komentarze uczniów. – Nic tak nie bawi, jak widok nauczycieli grających w piłkę ręczną – mówił Łukasz Karpiński. – To fajna inicjatywa ze strony szkoły, dużo dobrej zabawy i miły gest w stronę dzieci – dodał Adam Nowakowski.
„Siedemdziesiątka” musiała także zmierzyć się w zawodach sportowych z przedszkolakami. Łatwo nie było i emocji nie brakowało. W trakcie meczów odbył się także kiermasz rękodzieła bożonarodzeniowego. – Według mnie ta akcja była bardzo dobrym pomysłem. Dzięki miłemu gestowi mogliśmy pomóc małym dzieciom, a także sami mogliśmy spędzić dobrze i przyjemnie czas na meczu charytatywnym – skomentował kolejny uczeń szkoły, Paweł Boczkowski.
– „Świąteczna Siedemdziesiątka” była jedną z najlepszych akcji w szkole. To wspaniałe, że mogliśmy pomóc małym dzieciom – powiedział Kacper Kwasiborski. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści w Ratuszu

Ponad 220 uczniów wystartowało w tegorocznej, XIV edycji Międzygimnazjalnej Ligi Przedmiotowej. W przedmiotowych konkursach o …