Najnowsze informacje

6 mln zł dla prymusów z Mazowsza

Po raz trzeci najzdolniejsi uczniowie z Mazowsza mają możliwość otrzymania stypendiów. Warunkiem ich przyznania są ponadprzeciętne wyniki w nauce. W tej edycji programu stypendialnego samorząd województwa mazowieckiego ma fundusze dla 1121 uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i szkół zawodowych.
Stypendia przyznawane są w ramach dwóch projektów: „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” i „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Nabór wniosków potrwa do 6 lipca. – Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć zdolnych, młodych ludzi. Dzięki otrzymanym pieniądzom będą oni mogli kupić niezbędne pomoce naukowe, zapisać się na kurs językowy, kupić komputer czy wziąć udział w seminariach naukowych. To szansa, aby zbudować solidne podstawy przyszłości zawodowej, a także dodatkowa motywacja do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.
Uczniowie mający ponadprzeciętne wyniki w nauce mogą starać się o stypendia na nadchodzący rok szkolny 2017/2018. Osoby spełniające warunki otrzymają stypendium w wysokości ponad 477 zł przez 10 miesięcy. Pieniądze wypłacane będą w dwóch transzach. Stypendyści będą mogli przeznaczyć je m.in. na kursy języków obcych, zakup sprzętu komputerowego, literatury fachowej czy udział w seminariach i konferencjach.

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści w Ratuszu

Ponad 220 uczniów wystartowało w tegorocznej, XIV edycji Międzygimnazjalnej Ligi Przedmiotowej. W przedmiotowych konkursach o …