Najnowsze informacje
PRZRZEDSZKOLE NR 17, PROTEST

Prezydent twierdzi: lepszy remont SP nr 3

2098 zwolenników budowy nowego przedszkola podpisało petycję

W 1976 roku na osiedlu Wielka Płyta, przy ul. Kossobudzkiego 10 powstało przedszkole modułowo-kontenerowe, oznaczone numerem 17. Wtedy była to luksusowa placówka, a szczęśliwi rodzice z dumą odprowadzali swoje pociechy do parterowego budynku, w którym zdobycie miejsca graniczyło z cudem.
Po 40 latach istnienia przedszkola rodzice powiedzieli „dość” i zaczęli walczyć o nową placówkę. Kiedy myśleli, że są na najlepszej drodze do zwycięstwa, okazało się, że nowe przedszkole powstanie, ale w zaadaptowanym budynku po jednej ze szkół na terenie osiedla.
Ubiegłotygodniowe spotkanie mieszkańców osiedla, a przede wszystkim rodziców przedszkolaków z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim nie było pierwszym poświęconym tej sprawie. Na maleńkich, przedszkolnych krzesełkach obok rodziców zasiedli niemal wszyscy płoccy radni. Od razu stało się jasne, że obie strony walczą o to samo, tyle że rodzice chcą, by miasto wybudowało nowy obiekt na terenie osiedla, na działce obok istniejącego przedszkola, a prezydent optował za remontem i modernizacją pustego wkrótce skrzydła budynku Szkoły Podstawowej nr 3.
Prezydent Nowakowski poprosił, by rodzice przedstawili argumenty przemawiające za budową nowego obiektu. I tak padały hasła: 2089 podpisów mieszkańców osiedla za nowym przedszkolem; podniesienie bezpieczeństwa dzieci, które będą chodzić do budynku zbudowanego i przeznaczonego specjalnie dla nich; więcej miejsc dla maluchów, a co za tym idzie – nowe miejsca pracy dla opiekunów; podniesienie atrakcyjności osiedla; zbudowanie przystosowanego dla maluchów placu zabaw.
Zdaniem prezydenta wszystkie te argumenty – z wyjątkiem pierwszego – przemawiają za adaptacją skrzydła w SP 3.

Zobacz kolejny artykuł

Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na …