Najnowsze informacje

Policja sprawdza światła

Do 17 grudnia potrwa policyjna akcja pod hasłem „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Działania są prowadzone w całym kraju. Włączyli się w nie także funkcjonariusze płockiej drogówki.
Jesień i zima to trudny czas dla kierowców. Często na drogach panują trudne warunki do podróżowania. Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby zadbać o stan oświetlenia w swoim samochodzie. Prawidłowo funkcjonujące światła w samochodzie nie tylko odpowiednio oświetlają drogę, ale także pozwalają na to, aby pojazd był widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego i aby jego światła nie oślepiały innych kierowców. – Policjanci z płockiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnym oświetleniem, aby w ten sposób zminimalizować ryzyko wypadku, którego powodem będzie słaba widoczność pojazdu lub oślepienie kierującego nieprawidłowo ustawionymi światłami innego pojazdu – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Poza ustawieniem świateł i ich sprawnością policjanci zwracają również uwagę na oświetlenie pojazdu, które musi być zgodne z obowiązującymi przepisami.

Zobacz kolejny artykuł

Remont ulicy Łukasiewicza – będą kolejne utrudnienia

Kierowcy jeżdżący ulicą Łukasiewicza w kierunku ulicy Chemików i kombinatu petrochemicznego muszą się uzbroić w …