Najnowsze informacje

Placówka będzie rozbudowana

Przed tygodniem pisaliśmy na łamach Tygodnika Płockiego o trudnej sytuacji Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach. Zdaniem rodziców starosta płocki zamierzał przenieść szkołę do innego budynku w innej miejscowości. Rodzice zorganizowali spotkanie, na którym chcieli usłyszeć, jaka będzie ostateczna decyzja. I wyszli z niego usatysfakcjonowani, bo nie tylko dowiedzieli się, że nie ma planu przeniesienia szkoły, ale także iż w starostwie czekają na pozwolenie na rozbudowę placówki.
Jeszcze kilka minut przed wejściem do gabinetu starosty rodzice martwili się, że szkoła zostanie przeniesiona. W ich obronie stawała radna wojewódzka Ewa Szymańska, która zapowiedziała, że nie dopuści do przeniesienia placówki w inne miejsce i deklarowała walkę do końca.
Nie tylko o swoje miejsca pracy, ale także o postępy w nauce uczących się w szkole dzieci martwiły się nauczycielki. – Nie wyobrażamy sobie przeniesienia szkoły w inne miejsce. Dzieci, zwłaszcza te z autyzmem, mocno przeżyją fakt przenosin. Kiedy przeprowadzaliśmy się tylko z piętra na piętro, to potem nasi podopieczni cofali się w rozwoju, traciliśmy miesiące rehabilitacji i terapii – twierdziły.
W tym czasie w gabinecie starosty odbywało się spotkanie z rodzicami. Gdy wyszli z gabinetu, przekazali wszystkim dobre wieści. Szkoła pozostaje w dotychczasowym miejscu, a starostwo czeka tylko na pozwolenie na budowę, by powiększyć przestrzeń dla uczniów.

Zobacz kolejny artykuł

Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na …