Najnowsze informacje

Orkiestrowy start w MDK-u

Będzie się działo: dużo, ciekawie, ze sporą dawką muzyki i wieloma niespodziankami. Tak zapowiadali na konferencji prasowej przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w płockim sztabie jego organizatorzy. Wśród wielu przygotowanych atrakcji będzie po raz pierwszy możliwość skorzystania z drift taxi.
Oficjalna inauguracja pracy płockiego sztabu WOŚP miała miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie tradycyjnie mieścić się będzie sztab. Jak zawsze pokieruje nim Litosława Koper.
Płocki sztab skupia 450 wolontariuszy. – W Płocku robimy swoje i będziemy dalej grać. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, płocki szpital i płocki ZOL zostały obdarowane przez fundację Jurka Owsiaka. Środki zbierane w czasie kolejnych finałów trafiają również do Płocka. Co najważniejsze, trafiają do potrzebujących dzieci. Łącznie w ciągu dotychczasowych edycji WOŚP do Płocka trafił sprzęt o wartości blisko 2,5 mln zł – przypominał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który od lat jest wolontariuszem podczas orkiestrowych finałów.
Prezydent zapraszał do wspierania kolejnej, 26. edycji WOŚP, akcji fantastycznie łączącej potrzeby najmłodszych i najstarszych. – Jak zawsze w tym finale chcemy zagrać. Chcemy, aby Płock był widzialny i słyszalny – mówił prezydent Nowakowski.

Zobacz kolejny artykuł

Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na …