Najnowsze informacje
fot. J. Danieluk

Działkowcy niezadowoleni

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców przy ul. Szpitalnej protestują przeciwko działaniom Agencji Rewitalizacji Starówki.
W pierwszej połowie grudnia ARS ogrodziła swoją działkę przy ul. Szpitalnej. Jej właścicielem spółka jest od 2009 roku. To wtedy miasto przekazując grunt, podniosło kapitał zakładowy ARS-u. W grudniu ARS ogrodziła swoją działkę. Zrobiła to jednak tak niefortunnie, że przy okazji jednak uniemożliwiła działkowcom korzystanie z trzech bram. – W sumie mamy dziesięć bram. Ponad dwudziestohektarowy teren ogrodu działkowego jest podzielony na sektory. Działania ARS-u nas zaskoczyły – mówi prezes ROD Powstańców Dariusz Antonowicz.
Cała sprawa ma swój początek w momencie podjęcia przez Urząd Miasta decyzji o podniesieniu kapitału spółki sześć lat temu i przekazaniu jej aportem działki przy ulicy Szpitalnej. Grunt wchodzi częściowo na tereny ROD Powstańców. Sprawa była już nawet w sądzie z powództwa Agencji Rewitalizacji Starówki. Została wycofana, ponieważ spółka miała zapłacić działkowcom odszkodowanie. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Strefa ochronna w Wyszogrodzie

Niezwykle groźna choroba jest coraz bliżej Mazowsza Płockiego. Chodzi o afrykański pomór świń (ASF), który …

Jeden komentarz

  1. Ogrodzili bo wreszcie będą rewitalizować Obóz NKWD na Winiarach przecież to w końcu miejsce martyrologii narodu polskiego