Najnowsze informacje
fot. UMP

Burza na sesji

Urząd Miasta przygotowuje się do gruntownej przebudowy stadionu im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza. Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni zapoznali się z koncepcją obiektu, przygotowaną przez firmę Bończa Studio.
Dyskusję rozpoczął prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Od lat są realizowane inwestycje, które mają poprawić komfort i jakość życia płocczan. Służą one rozwojowi miasta. Na ich realizację staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne. Kolejną inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców miasta jest budowa nowego stadionu Wisły Płock. Rozmawiamy o tym od kilku lat. Wiele miast zmierzyło się już z tym problemem. Nowe stadiony powstały w czasie przygotowań do Euro 2012. Takie obiekty są budowane także w miastach, które nie mają tak wysokiej klasy rozgrywek ligowych jak Płock. Dziś, kiedy stadion przy ulicy Łukasiewicza wypełnia się po brzegi, jest to decyzja ważna i potrzebna. Mamy już koncepcję, która została przygotowana wspólnie z kibicami i władzami klubu piłkarskiego. Teraz przed nami kolejne ważne decyzje. Największym wyzwaniem będzie zapewnienie środków finansowych. W tym roku chcemy przystąpić do przygotowania projektu, a w przyszłym rozpocząć budowę – mówił Andrzej Nowakowski.
Opracowana koncepcja stadionu im. Kazimierza Górskiego zakłada, że stadion przeznaczony będzie głównie do rozgrywania meczów piłki nożnej, z zadaszonymi trybunami oraz znajdującymi się pod trybunami pomieszczeniami zaplecza szatniowego, sanitarnego, gastronomicznego na czas rozgrywania meczów, a także pomieszczeniami administracyjnymi i strefą VIP. Stadion zostanie zaprojektowany i wykonany zgodnie z systemem licencji PZPN i odpowiadać będzie kryteriom „kategorii 3”, co pozwoli na rozgrywanie wszystkich spotkań rozgrywek krajowych oraz meczów etapów rozgrywek UEFA.
Na nowym stadionie będzie można również organizować zawody sportowe, koncerty muzyczne, widowiska oraz inne imprezy. Całość zamierzenia inwestycyjnego obejmie wykonanie zadaszonych trybun dla 15 004 widzów (w tym trybuna VIP), pomieszczeń wewnątrz stadionu poprzez wykorzystanie przestrzeni pod trybunami, oświetlenia stadionu wraz z niezależnym systemem oświetlenia awaryjnego i systemem oświetlenia w sytuacjach nagłych, nagłośnienia stadionu, systemu monitoringu, ogrodzenia stadionu wraz z systemem kontroli dostępu, uzbrojenia i sieci podziemnej z maksymalnym wykorzystaniem istniejących przyłączy, układu komunikacyjnego tj. dróg wewnętrznych i parkingów, placów, chodników i ciągów komunikacyjnych.
Według koncepcji przewidziano dwa modele realizacji inwestycji. Pierwszy to rozbudowywanie obiektu etapami, drugi – w formule „zaprojektuj i wybuduj” partnerstwa publiczno-prywatnego.
Radny Michał Sosnowski zapewnia, że stadion nie jest miejscem dla „garstki kiboli”. – Na mecze Wisły Płock przychodzą ludzie w różnym wieku, od dzieci po seniorów, całe rodziny. Z tego bierze się lokalny patriotyzm – mówił. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na …

Jeden komentarz

  1. Masakra 20tys o ansolutne minimum