Najnowsze informacje

Alastor wystąpił w POKiS-ie

W tym roku mija 25 lat od powstania kutnowskiego zespołu thrash metalowego Alastor. Z tej okazji, w ramach trasy koncertowej pod hasłem: „Od 25 lat w służbie thrash metalu”, grupa zagrała w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.
Jak się okazuje, gatunek muzyczny, który reprezentuje kutnowska grupa, jest w Płocku wciąż dość popularny. – Koncert był udany, a ludzie doskonale się bawili. Przybyło około 80 osób. Muszę przyznać, że organizacja i nagłośnienie sali stały na wysokim poziomie. Wiele osób mogłoby się uczyć tego fachu od płockich organizatorów
– podkreśla Sławek Bryłka, jeden z członków zespołu Alastor.
W roku jubileuszowym grupa planuje szereg koncertów pod hasłem „25 lat w służbie thrash metalu”. Zespół zamierza także wejść do studia i nagrać kolejny materiał na płytę, która powinna ukazać się pod koniec roku. Prowadzą również rozmowy z wytwórnią MMProductions, w sprawie reedycji dwóch pierwszych płyt „Syndroms of the Cities” oraz „The Destiny”. Jest szansa, że wznowienia ukażą się jeszcze w tym roku.
Historia powstania zespołu sięga roku 1986. Po trzech latach działalności światło dzienne ujrzał debiutancki longplay zespołu „Syndroms of the Cities” wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster w całej Europie. Współpraca z katowicką wytwórnią Metal Mind Productions zakończyła się nagraniem w roku 1990 płyty „Przeznaczenie”, zarejestrowanej rok później w języku angielskim jako „The Destiny”. W roku 1992 zespół wydał kasetę „Carnage Records Garage ’92 – Live Sessions”. Po kilku występach na deskach jarocińskiego festiwalu, w roli gwiazdy bądź zespołu konkursowego (taki to był wówczas muzyczny rynek), Alastor stanął do konkursu festiwalowego w sierpniu 1993 roku. Zwycięstwo w Jarocinie przyniosło płytę „Zło”.
Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych. W 1997 roku zespół wydał płytę „Żyj, gnij i milcz”. Dobre recenzje płyty nie poparte promocją sprawiły, że materiał przepadł w metalowym tyglu, a zespół zawiesił działalność.
W roku 2002 miała miejsce pierwsza próba powrotu na scenę. W zespole pojawił się nowy członek – Radosław Zwolińśki z gostynińskiego zespołu Spin, lecz dobre chęci nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Nie wszyscy zdołali pokonać życiowe przeszkody, zmienił się skład. Już bez Grzegorza Frydrysiaka, do działań starej gwardii (Bryłka, Stankiewicz, Matuszewski) zostali zaproszeni: Jacek Kurnatowski (bas) oraz Marcin Bilicki (gitara). W nowym składzie ukazało się trzyutworowe demo, zapowiedź nowego albumu – „Spaaazm”. W 2008 roku Radosław Zwoliński wrócił do składu, zastępując na basie Jacka Kurnatowskiego. W 2010 roku szeregi zespołu opuścił Robert Stankiewicz, jego miejsce zajął Michał Jarski. Aktualny skład: Sławomir „Bryłas” Bryłka – perkusja, Mariusz „Maryś” Matuszewski – gitara, Marcin „Crowbar” Bilicki – gitara, Radosław „Zwolak” Zwolińśki – gitara basowa i Michał „Mish” Jarski – wokal.
Zespół nagrał 6 płyt: „Syndroms of the Cities” (1989), „The Destiny” (1990), „Garage ’92 – Live Sessions” (EP, 1992), „Zło” (1994), „Żyj, gnij i milcz” (1997) oraz „Spaaazm” (2009).    mś

Zobacz kolejny artykuł

Zmiany w Hufcu ZHP

W świetlicy Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie harcerze podsumowali swoje dokonania za okres od zjazdu …